Lekáreň Fontána

Palárikova 1083, 022 01 Čadca

Zabezpečíme Vám

Lieky

Výdaj liekov viazaných na lekársky predpis i liekov bez lekárskeho predpisu, vrátane ich individuálnych objednávok podľa potrieb pacienta.

  Pri objednávke do 11:00 Vám môžeme liek zabezpečiť ešte v ten istý deň o 14:30  .

Individuálnu prípravu mastí, roztokov na vnútorné a vonkajšie použitie, čapíkov, globúl a delených práškov podľa predpísaných receptúr.

Zdravotnícke pomôcky a zdravotnícky materiál, ako obväzy, gáza, náplasti, vložky, pomôcky pre stomikov a pre diabetikov, vrátane glukometrov a príslušenstva.

Výdaj a predaj veterinárnych liekov a doplnkov pre Vašich zvieracích miláčikov.

Tlakomery

Našou špecialitou je široký sortiment tlakomerov digitálnych, ale máme aj klasické s manometrom. Máme výber z minimálne 10 typov od 4 výrobcov OMRON, Tensoval, Microlife a Cemio. Všetky sú klinicky overené, čiže máte záruku presnosti merania s maximálnou odchylkou 3 mm Hg (milimetre ortuti).

Na tlakomery sprostredkujeme aj pozáručný servis. Za poplatok 7€ Vám zabezpečíme overenie presnosti Vášho tlakomeru s manžetou na rameno.

Doplnkový sortiment

Spolu s poradenstvom ponúkame siroký výber doplnkového sortimentu. Sústreďujeme sa na vybrané, kvalitné a osvedčené produkty. Sú to okrem iného:

– detské mlieka spoločnosti Nestlé (BEBA) a Nutricia (Nutrilon), Hero (Sunar) a HIPP

– plienky, vložky a iné zdravotnícke pomôcky spoločnosti Hartmann-Rico (MoliMed, MoliCare, Molinea) a SCA Hygiene Products (Tena)

– prostriedky ústnej hygieny CURADENT (Curaprox, Curasept)

– vitamínové doplnky Slovenskej firmy GENERICA, ale aj  spoločností Cemio a Walmark a Terezia Company.

Liekové poradenstvo

Pre stálych pacientov, ktorí pravidelne navštevujú našu lekáreň pri výbere svojich liekov, vieme zhodnotiť ich individuálne liekové záznamy na možné interakcie a správne užívanie. Informácie čerpáme z vydaných receptov, preto čím kompletnejšie informácie máme, tým lepšie vieme poradiť.

Poskytneme Vám aj informácie o liekoch registrovaných na Slovensku, alebo v zahraničí pri samotnom výdaji lieku, respektíve na základe telefonického, alebo e-mailového kontaktu. Využívame pri tom svoje vedomosti a oficiálne databázy, ktorých obsah je preverený a pod dohľadom štátnych autorít.

Meranie fyziologických a biochemických parametrov

Kedykoľvek počas pracovného dňa Vám na požiadanie zmeriame krvný tlak digitálnym tlakomerom OMRON M7, ktorý nechávame každoročne preveriť pre zabezpečenie presnosti nameraných výsledkov.

Rovnako kedykoľvek počas otváracích hodín Vám vieme zmerať percento telesného tuku vodivostnou metódou za použitia  prístroja OMRON BF 306. V rámci merania Vám vypočítame aj index telesnej hmotnosti, anglicky BMI (Body Mass Index).

Na základe objednania Vám  zmeriame hladinu cukru, tukov a cholesterolu v krvi. Meranie sa robí z kvapky krvi z prsta,  pomocou prístroja Accutrend GCT firmy Roche. Keďže pre vyhodnotenie nameraných hodnôt je dôležité merať “na lačno”, uskutočňujeme merania zvyčajne ráno v čase 7:30-8:00. V inom čase podľa záujmu pacienta, na základe dohody pri objednaní sa na merania. V rámci merania je pacient poučený o možnostiach ovplyvniť sledované parametre bez liekov a namerané údaje sú zapísané do záznamu, kde sú pre každý parameter uvedené aj odporúčané hodnoty. Meranie realizujeme v rámci celoslovenského projektu FaF UK “Vaše srdce”. Každoročne sa v septembri zapájame aj do kampane “Deň srdca” v rámci projektu MOST.

ďalšie testy na požiadanie – test na Helicobacter pylori (vredovú chorobu žalúdka), testy na omamné a psychotropné látky, celiakiu, kandidu apod.

Karta zdravia

Naviac poskytujeme pacientom v prípade záujmu zľavovú kartu, na ktorú sa im pripisujú 2% z nakúpených položiek. Započítava sa tam všetko, okrem liekov s úhradou zdravotnej poisťovne. Od 1.1.2015 nie je naša Karta zdravia personalizovaná, z dôvodu ochrany osobných údajov.

Exspirované lieky

Môžete u nás odovzdať preexspirované lieky, aby boli bezpečne zlikvidované.

Cenník meraní

Pre stálych pacientov poskytujeme nižšie uvedené služby BEZPLATNE.

Názov Podrobnejší popis Cena v €
Meranie hladiny CHOLESTEROLU Ide o meranie hladiny CHOLESTEROLU v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3€
Meranie hladiny GLUKÓZY Ide o meranie hladiny GLUKÓZY v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3 €
Meranie hladiny TUKU=TRIGLYCERIDOV Ide o meranie hladiny TUKU=TRIGLYCERIDOV v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3 €
Meranie krvného TLAKU Meranie robíme pomocou klinicky overeného digitálneho tlakomeru OMRON M7 0,5 €
Meranie percenta telesného TUKU (+BMI) Meranie sa robí vodivostnou metódou pomocou prístroja OMRON BF 306 0,00 €
zapožičanie KROKOMERu Pre monitorovanie Vašej fyzickej aktivity Vám zapožičiame krokomer OMRON a Vy ľahko zistíte či plníte odporúčanú normu 10 000 krokov denne. 0,5 €/deň

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook
Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie? Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick […]

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, […]

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z […]

Aktuálna akcia 2023

Akcia 1

Aktuálna akcia 2023

Aktuálne akcie akcie najdte na https://ilekaren.sk

Akcia 2

Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023

ODBORNÉ DIAPORADENSTVO V LEKÁRŇACH Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023 viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Akcia 3

Svetový deň diabetu

Svetový deň diabetu 14. November viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Späť na začiatok stránky