Lekáreň Lipa

Sládkovičova 738/24, 957 01 Bánovce nad Bebravou

Zabezpečíme Vám

Lieky

Výdaj liekov viazaných na lekársky predpis i liekov bez lekárskeho predpisu, vrátane ich individuálnych objednávok podľa potrieb pacienta.

  Pri objednávke do 11:00 Vám môžeme liek zabezpečiť ešte v ten istý deň o 14:30  .

Individuálnu prípravu mastí, roztokov na vnútorné a vonkajšie použitie, čapíkov, globúl a delených práškov podľa predpísaných receptúr.

Zdravotnícke pomôcky a zdravotnícky materiál, ako obväzy, gáza, náplasti, vložky, pomôcky pre stomikov a pre diabetikov, vrátane glukometrov a príslušenstva.

Výdaj a predaj veterinárnych liekov a doplnkov pre Vašich zvieracích miláčikov.

Tlakomery

Našou špecialitou je široký sortiment tlakomerov digitálnych, ale máme aj klasické s manometrom. Máme výber z minimálne 10 typov od 4 výrobcov OMRON, Tensoval, Microlife a Cemio. Všetky sú klinicky overené, čiže máte záruku presnosti merania s maximálnou odchylkou 3 mm Hg (milimetre ortuti).

Na tlakomery sprostredkujeme aj pozáručný servis. Za poplatok 7€ Vám zabezpečíme overenie presnosti Vášho tlakomeru s manžetou na rameno.

Doplnkový sortiment

Spolu s poradenstvom ponúkame siroký výber doplnkového sortimentu. Sústreďujeme sa na vybrané, kvalitné a osvedčené produkty. Sú to okrem iného:

– detské mlieka spoločnosti Nestlé (BEBA) a Nutricia (Nutrilon), Hero (Sunar) a HIPP

– plienky, vložky a iné zdravotnícke pomôcky spoločnosti Hartmann-Rico (MoliMed, MoliCare, Molinea) a SCA Hygiene Products (Tena)

– prostriedky ústnej hygieny CURADENT (Curaprox, Curasept)

– vitamínové doplnky Slovenskej firmy GENERICA, ale aj  spoločností Cemio a Walmark a Terezia Company.

Liekové poradenstvo

Pre stálych pacientov, ktorí pravidelne navštevujú našu lekáreň pri výbere svojich liekov, vieme zhodnotiť ich individuálne liekové záznamy na možné interakcie a správne užívanie. Informácie čerpáme z vydaných receptov, preto čím kompletnejšie informácie máme, tým lepšie vieme poradiť.

Poskytneme Vám aj informácie o liekoch registrovaných na Slovensku, alebo v zahraničí pri samotnom výdaji lieku, respektíve na základe telefonického, alebo e-mailového kontaktu. Využívame pri tom svoje vedomosti a oficiálne databázy, ktorých obsah je preverený a pod dohľadom štátnych autorít.

Meranie fyziologických a biochemických parametrov

Kedykoľvek počas pracovného dňa Vám na požiadanie zmeriame krvný tlak digitálnym tlakomerom OMRON M7, ktorý nechávame každoročne preveriť pre zabezpečenie presnosti nameraných výsledkov.

Rovnako kedykoľvek počas otváracích hodín Vám vieme zmerať percento telesného tuku vodivostnou metódou za použitia  prístroja OMRON BF 306. V rámci merania Vám vypočítame aj index telesnej hmotnosti, anglicky BMI (Body Mass Index).

Na základe objednania Vám  zmeriame hladinu cukru, tukov a cholesterolu v krvi. Meranie sa robí z kvapky krvi z prsta,  pomocou prístroja Accutrend GCT firmy Roche. Keďže pre vyhodnotenie nameraných hodnôt je dôležité merať “na lačno”, uskutočňujeme merania zvyčajne ráno v čase 7:30-8:00. V inom čase podľa záujmu pacienta, na základe dohody pri objednaní sa na merania. V rámci merania je pacient poučený o možnostiach ovplyvniť sledované parametre bez liekov a namerané údaje sú zapísané do záznamu, kde sú pre každý parameter uvedené aj odporúčané hodnoty. Meranie realizujeme v rámci celoslovenského projektu FaF UK “Vaše srdce”. Každoročne sa v septembri zapájame aj do kampane “Deň srdca” v rámci projektu MOST.

ďalšie testy na požiadanie – test na Helicobacter pylori (vredovú chorobu žalúdka), testy na omamné a psychotropné látky, celiakiu, kandidu apod.

Karta zdravia

Naviac poskytujeme pacientom v prípade záujmu zľavovú kartu, na ktorú sa im pripisujú 2% z nakúpených položiek. Započítava sa tam všetko, okrem liekov s úhradou zdravotnej poisťovne. Od 1.1.2015 nie je naša Karta zdravia personalizovaná, z dôvodu ochrany osobných údajov.

Exspirované lieky

Môžete u nás odovzdať preexspirované lieky, aby boli bezpečne zlikvidované.

Cenník meraní

Pre stálych pacientov poskytujeme nižšie uvedené služby BEZPLATNE.

Názov Podrobnejší popis Cena v €
Meranie hladiny CHOLESTEROLU Ide o meranie hladiny CHOLESTEROLU v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3€
Meranie hladiny GLUKÓZY Ide o meranie hladiny GLUKÓZY v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3 €
Meranie hladiny TUKU=TRIGLYCERIDOV Ide o meranie hladiny TUKU=TRIGLYCERIDOV v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3 €
Meranie krvného TLAKU Meranie robíme pomocou klinicky overeného digitálneho tlakomeru OMRON M7 0,5 €
Meranie percenta telesného TUKU (+BMI) Meranie sa robí vodivostnou metódou pomocou prístroja OMRON BF 306 0,00 €
zapožičanie KROKOMERu Pre monitorovanie Vašej fyzickej aktivity Vám zapožičiame krokomer OMRON a Vy ľahko zistíte či plníte odporúčanú normu 10 000 krokov denne. 0,5 €/deň

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook
Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

voda

Pitný režim počas teplých letných dní

Voda je životne dôležitou tekutinou v našom tele. Človek dokáže prežiť týždne bez jedla, bez vody iba 2-3 dni. Chcete vedieť, koľko tekutín by ste [...]

sluničko

LIEKY A SLNKO?

Pacienti sa stretnú s upozornením, že pri užívaní niektorých liekov nie je vhodný pobyt na slnku.   Ako to môže spolu súvisieť? Uvádzam najčastejšie príklady. [...]

brusnice

Trápia vás zápaly močových ciest? Siahnite po brusniciach!

Infekcia číha v bazénoch, na kúpaliskách. A bolesť a pocity pálenia nedajú na seba dlho čakať… Rozlúčiť sa s touto nepríjemnou spoločníčkou nám pomôžu brusnice. [...]

Aktuálne akcie Marec - Apríl 2017

Akcia 1

RAKYTNÍČEK multivitamínové

Želatínky RAKYTNÍČEK majú skvelú chuť vďaka obsahu ovocnej šťavy. Obsahujú 9 vitamínov vrátane rakytníka, ktorý je prírodným zdrojom vitamínu C. Veľkonočné balenie obsahuje DARČEK čokoládové kuriatko s rakytníkom.

Akcia 2

MAGNE B6 FORTE

Magne B6® Balance a Magne B6® Forte obsahujú horčík a vitamín B6. Magne B6® Balance naviac obsahuje vitamín B9, ktorý podporuje normálnu psychickú činnosť, ako je pamäť, koncentrácia a odolnosť voči stresu. Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania.

Akcia 3

Strepsils plus spray 20 ml

Na silnú bolesť hrdla. Účinkuje proti baktériám. Pri problémoch s prehĺtaním. Obsahuje Flurbiprofen.

Akcia 4

NUROFEN Rapid 400 mg

Rýchla a účinná úľava od bolesti a zápalu. Potláča horúčku pri chrípke a zápaloch horných ciest dýchacích. Liek je určený pre dospelých a deti od 12 rokov. Obsahuje ibuprofen.

Akcia 5

MAGNE B6® BALANCE

Magne B6® Balance a Magne B6® Forte obsahujú horčík a vitamín B6. Magne B6® Balance naviac obsahuje vitamín B9, ktorý podporuje normálnu psychickú činnosť, ako je pamäť, koncentrácia a odolnosť voči stresu. Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania.

Akcia 6

Olynth HA 0,1 %

Nosová roztoková aerodisperzia,10 ml, obsahuje xylometazolíniumhydrochlorid a je určená na podanie do nosa.

Akcia 7

DIAREGUL

Diaregul obsahuje hnojník obyčajný, tinosporu srdcolistú, škoricu a zázvor. Je vhodný pre osoby so zvýšenou hladinou cukru v krvi a ako doplnok pri užívaní antidiabetík. Môžu ho užívať osoby s poruchou glukózovej tolerancie aj ľudia trpiaci nadváhou.

Akcia 8

PESTREC + REISHI

Pestrec mariánsky prispieva k ochrane a detoxikácii pečene. Prípravok je kombinovaný so vzácnou hubou reishi, ktorá priaznivo vplýva na imunitu organizmu a obehovú sústavu. Je naviac doplnený o bazu čiernu, ktorá má pozitívny vplyv na prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Kombináciou zdraviu prospešných rastlín (pestrec mariánsky, čierna baza) a huby reishi dochádza k vzájomnému prepojeniu, ktoré posilňuje celkovú účinnosť prípravku.

Akcia 9

Psilo-balsam gél 20 g

Antihistaminikum, antipruriginózum Gél s obsahom antihistaminika difenhydramínu určený na tlmenie alergických a svrbivých prejavov pokožky (slnečné alergie, bodnutie hmyzom, popŕhlenie, ovčie kiahne). PSILO-BALSAM® gél - rýchla úľava od svrbenia a bolesti!

Akcia 10

Canespor® krém 15g

KONIEC SVRBENIA AJ PÁLENIA. KONIEC PLESNE. Canespor® je určený na liečbu kožnej mykózy (plesne) nôh, vrátane medziprstových priestorov a ďalších častí tela. Natiera sa len 1x denne. Obsahuje liečivo bifonazol.

Akcia 11

NASAL DUO ACTIVE 1,0/50 mg/ml* - NASAL DUO ACTIVE 0,5/50 mg/ml*

Nosový sprej s dvojitým účinkom - váš upchatý nos nielen uvoľní, ale aj účinne zahojí podráždenú sliznicu. Obsahuje xylometazolíniumchlorid/dexpantenol. *Lieky na nazálne použitie.

Akcia 12

GS Condro DIAMANT 60 tbl.

Prvý a jediný prípravok v SR s glukozamín sulfátom a unikátnym DIAMANT FORTESCINOM®! Obsahuje aescin pre správne krvné zásobenie kĺbového puzdra, väzív a šliach. Vitamín C pre tvorbu kolagénovej siete chrupaviek a meniskov.

Akcia 13

PANCREOLAN® forte 60 tbl

Aby trávenie nebolo trápenie! Pancreolan® forte vám dodá potrebné tráviace enzýmy na prírodnej báze, ktoré podporia vaše trávenie a pôsobia proti plynatosti a nadúvaniu po jedle. Zlepšuje trávenie tučných a ťažko stráviteľných jedál. Pôsobí proti pocitu tlaku a plnosti po jedle. Obsahuje pankreatín.

Akcia 14

Diclobene gél 100g

Diclobene - keď je rýchlosť a sila dôležitá - chladivý gél s diklofenakom - pre rýchlu a spoľahlivú úľavu od bolesti chrbta, svalov a kĺbov. Obsahuje sodnú soľ diklofenaku.

Akcia 15

Vibovit

Vibovit®+ FARMA 50ks, Vibovit®+ Abeceda 50ks, Vibovit®+ Aqua 50ks, Vibovit®+ DINO 50ks, Vibovit®+ ZOO 50ks

Akcia 16

CEMIO KAMZÍK

Unikátna kombinácia švajčiarského kolagénu NCI®, NCII® a vitamínu C. Vitamín C je dôležitý pre správnu tvorbu kolagénu v kĺbových chrupavkách. Kolagén je základnou stavebnou zložkou kĺbových chrupaviek, väzív a šliach. Kúra na 2 mesiace.

Akcia 17

GYNOLACT TBL VAG 1x8

Vaginálne tablety pre bakteriálnu rovnováhu. Účinná pomoc pri obnove vaginálnej mikroflóry. Obsahuje laktobacily typické pre vaginálnu mikroflóru. Nevyteká a nešpiní bielizeň.

Akcia 18

GS Koenzým Q10 30mg a 60mg

Prípravok s vysokou vstrebateľnosťou dodá organizmu optimálnu dávku koenzýmu Q10. Navyše je obohatený o biotín, ktorý prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a činnosti nervovej sústavy.

Akcia 19

LACTOSEVEN 20 tbl

Laktobacily s obsahom 7 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia, inulínovej vlákniny a vitamínu D na imunitu. Ideálny na užívanie pri oslabení imunity, počas antibiotickej liečby a pri poruchách trávenia.

Akcia 20

GS Condro DIAMANT 30 tbl.

Prvý a jediný prípravok v SR s glukozamín sulfátom a unikátnym DIAMANT FORTESCINOM®! Obsahuje aescin pre správne krvné zásobenie kĺbového puzdra, väzív a šliach. Vitamín C pre tvorbu kolagénovej siete chrupaviek a meniskov.

Späť na začiatok stránky