Lekáreň Lipa

Sládkovičova 738/24, 957 01 Bánovce nad Bebravou

Zabezpečíme Vám

Lieky

Výdaj liekov viazaných na lekársky predpis i liekov bez lekárskeho predpisu, vrátane ich individuálnych objednávok podľa potrieb pacienta.

  Pri objednávke do 11:00 Vám môžeme liek zabezpečiť ešte v ten istý deň o 14:30  .

Individuálnu prípravu mastí, roztokov na vnútorné a vonkajšie použitie, čapíkov, globúl a delených práškov podľa predpísaných receptúr.

Zdravotnícke pomôcky a zdravotnícky materiál, ako obväzy, gáza, náplasti, vložky, pomôcky pre stomikov a pre diabetikov, vrátane glukometrov a príslušenstva.

Výdaj a predaj veterinárnych liekov a doplnkov pre Vašich zvieracích miláčikov.

Tlakomery

Našou špecialitou je široký sortiment tlakomerov digitálnych, ale máme aj klasické s manometrom. Máme výber z minimálne 10 typov od 4 výrobcov OMRON, Tensoval, Microlife a Cemio. Všetky sú klinicky overené, čiže máte záruku presnosti merania s maximálnou odchylkou 3 mm Hg (milimetre ortuti).

Na tlakomery sprostredkujeme aj pozáručný servis. Za poplatok 7€ Vám zabezpečíme overenie presnosti Vášho tlakomeru s manžetou na rameno.

Doplnkový sortiment

Spolu s poradenstvom ponúkame siroký výber doplnkového sortimentu. Sústreďujeme sa na vybrané, kvalitné a osvedčené produkty. Sú to okrem iného:

– detské mlieka spoločnosti Nestlé (BEBA) a Nutricia (Nutrilon), Hero (Sunar) a HIPP

– plienky, vložky a iné zdravotnícke pomôcky spoločnosti Hartmann-Rico (MoliMed, MoliCare, Molinea) a SCA Hygiene Products (Tena)

– prostriedky ústnej hygieny CURADENT (Curaprox, Curasept)

– vitamínové doplnky Slovenskej firmy GENERICA, ale aj  spoločností Cemio a Walmark a Terezia Company.

Liekové poradenstvo

Pre stálych pacientov, ktorí pravidelne navštevujú našu lekáreň pri výbere svojich liekov, vieme zhodnotiť ich individuálne liekové záznamy na možné interakcie a správne užívanie. Informácie čerpáme z vydaných receptov, preto čím kompletnejšie informácie máme, tým lepšie vieme poradiť.

Poskytneme Vám aj informácie o liekoch registrovaných na Slovensku, alebo v zahraničí pri samotnom výdaji lieku, respektíve na základe telefonického, alebo e-mailového kontaktu. Využívame pri tom svoje vedomosti a oficiálne databázy, ktorých obsah je preverený a pod dohľadom štátnych autorít.

Meranie fyziologických a biochemických parametrov

Kedykoľvek počas pracovného dňa Vám na požiadanie zmeriame krvný tlak digitálnym tlakomerom OMRON M7, ktorý nechávame každoročne preveriť pre zabezpečenie presnosti nameraných výsledkov.

Rovnako kedykoľvek počas otváracích hodín Vám vieme zmerať percento telesného tuku vodivostnou metódou za použitia  prístroja OMRON BF 306. V rámci merania Vám vypočítame aj index telesnej hmotnosti, anglicky BMI (Body Mass Index).

Na základe objednania Vám  zmeriame hladinu cukru, tukov a cholesterolu v krvi. Meranie sa robí z kvapky krvi z prsta,  pomocou prístroja Accutrend GCT firmy Roche. Keďže pre vyhodnotenie nameraných hodnôt je dôležité merať “na lačno”, uskutočňujeme merania zvyčajne ráno v čase 7:30-8:00. V inom čase podľa záujmu pacienta, na základe dohody pri objednaní sa na merania. V rámci merania je pacient poučený o možnostiach ovplyvniť sledované parametre bez liekov a namerané údaje sú zapísané do záznamu, kde sú pre každý parameter uvedené aj odporúčané hodnoty. Meranie realizujeme v rámci celoslovenského projektu FaF UK “Vaše srdce”. Každoročne sa v septembri zapájame aj do kampane “Deň srdca” v rámci projektu MOST.

ďalšie testy na požiadanie – test na Helicobacter pylori (vredovú chorobu žalúdka), testy na omamné a psychotropné látky, celiakiu, kandidu apod.

Karta zdravia

Naviac poskytujeme pacientom v prípade záujmu zľavovú kartu, na ktorú sa im pripisujú 2% z nakúpených položiek. Započítava sa tam všetko, okrem liekov s úhradou zdravotnej poisťovne. Od 1.1.2015 nie je naša Karta zdravia personalizovaná, z dôvodu ochrany osobných údajov.

Exspirované lieky

Môžete u nás odovzdať preexspirované lieky, aby boli bezpečne zlikvidované.

Cenník meraní

Pre stálych pacientov poskytujeme nižšie uvedené služby BEZPLATNE.

Názov Podrobnejší popis Cena v €
Meranie hladiny CHOLESTEROLU Ide o meranie hladiny CHOLESTEROLU v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3€
Meranie hladiny GLUKÓZY Ide o meranie hladiny GLUKÓZY v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3 €
Meranie hladiny TUKU=TRIGLYCERIDOV Ide o meranie hladiny TUKU=TRIGLYCERIDOV v krvi z malej kvapky krvi pomocou prístroja ACCUTREND GCT 3 €
Meranie krvného TLAKU Meranie robíme pomocou klinicky overeného digitálneho tlakomeru OMRON M7 0,5 €
Meranie percenta telesného TUKU (+BMI) Meranie sa robí vodivostnou metódou pomocou prístroja OMRON BF 306 0,00 €
zapožičanie KROKOMERu Pre monitorovanie Vašej fyzickej aktivity Vám zapožičiame krokomer OMRON a Vy ľahko zistíte či plníte odporúčanú normu 10 000 krokov denne. 0,5 €/deň

Email this to someoneShare on Google+Share on Facebook
Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

3slovak3

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

  Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie?   Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský [...]

radi-lekanika-jesen

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, [...]

nádcha

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z [...]

Aktuálna akcia November - December 2017

Akcia 1

Ibalgin® 400 48 tbl

Účinné analgetikum: • pomáha pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, svalov, kĺbov a bolestivej menštruácii, • znižuje horúčku, • tlmí zápal. Pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

Akcia 2

PARALEN® GRIP horúci nápoj pomaranč a zázvor

Odstraňuje príznaky chrípky a nachladnutia, ako sú: horúčka, upchatý nos, bolesť hlavy, bolesť hrdla. Akcia platí aj na ostatné príchute značky PARALEN® GRIP horúci nápoj (12 vrec.): citrón 650 mg/10 mg, čerešňa 650 mg/10 mg echinacea a šípky 500 mg/10 mg.

Akcia 3

Bromhexin 12KM 30ml

Bromhexin 12KM kvapky uvoľňujú a zrieďujú hustý hlien pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest (priedušky a pľúca). Neobsahujú cukor ani alkohol. Účinná látka: bromhexini hydrochloridum. Veľkosť balenia: 30ml, 50ml

Akcia 4

Neo-angin bez cukru

• lieči bolesť v krku • dezinfikuje ústnu dutinu • potláča zápal V akcii aj Junior angin pastilky** a Junior angin sirup**.

Akcia 5

Dorithricin® pastilky 20ks

Jediné lokálne voľnopredajné ANTIBIOTIKUM na cmúľanie. Rýchlo účinkuje pri zápaloch a bolestiach hrdla, pri zápaloch sliznice ústnej dutiny a ďasien. Je vhodný aj pre deti od 6 rokov.

Akcia 6

Diclobene gél 100 g

Diclobene - keď je rýchlosť a sila dôležitá - chladivý gél s diklofenakom - pre rýchlu a spoľahlivú úľavu od bolesti chrbta, svalov a kĺbov. Obsahuje sodnú soľ diklofenaku.

Akcia 7

Stoptussin 50 ml

Stoptussin - jedinečná kombinácia 2 účinných látok pre úľavu od suchého kašľa - zastaví dráždivý kašeľ a obnovuje ochranný film na sliznici dýchacích ciest. Obsahuje butamiratiumdihydrogéncitrát a guajfenezín.

Akcia 8

VIBOVIT VIANOCE 2017

Vianočné balenie Vibovit®+ obsahuje 2 druhy želé multivitamínov v praktickom darčekovom kufríku. Deti navyše poteší hračka zadarmo.

Akcia 9

Stoptussin 180 ml

Stoptussin - jedinečná kombinácia 2 účinných látok pre úľavu od suchého kašľa - zastaví dráždivý kašeľ a obnovuje ochranný film na sliznici dýchacích ciest. Obsahuje butamiratiumdihydrogéncitrát a guajfenezín.

Akcia 10

Hliva ustricovitá s rakytníkovým olejom

darčekové balenie 100+100 cps Hliva v kombinácii s rakytníkovým olejom v darčekovom balení v dóze 100+100 kapsúl ZADARMO. Hliva pochádza od certifikovaných pestovateľov s deklarovaným obsahom beta-glukánov 118,2mg v 1 kapsule. Bez prímesí a konzervačných látok.

Akcia 11

BIO REISHI 120 cps v dóze

Obsahuje 100% čistú Reishi spracovanú lyofilizáciou s využitím všetkých aktívnych látok celej čerstvej huby. Reishi podporuje obranyschopnosť organizmu a priaznivo pôsobí na obehový systém. Darčekové balenie obsahuje Reishi 120 cps + Reishi v káve 2 ks

Akcia 12

RAKYTNÍČEK želatínky 70 ks

Rakytníček želatínky s obsahom rakytníka v darčekovom balení s hlavolamom. Každé balenie obsahuje 1 hlavolam, celkovo je možné získať 24 rôznych druhov. Rakytník prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu

Akcia 13

GS Koenzym Q10 60mg Premium

Darujte zdravie v úžasnej vianočnej ponuke. Silná dávka 60 mg koenzýmu Q10 s vysokou vstrebateľnosťou. Navyše hloh pre správnu činnosť srdca a biotín pre normálny energetický metabolizmus. So súťažou o luxusné ceny v hodnote 19 000 €. 15 € na kúpeľné pobyty vyhráva každý!

Akcia 14

Cemio Kamzík Vianoce 2017

EXKLUZÍVNÉ BALENIE – Získajte 1 mesiac užívania ZADARMO. Unikátna kombinácia švajčiarskeho kolagénu NC I, NC II a vitamínu C pre správnu tvorbu kolagénu v tele. Kúra na 2 mesiace. Iba 1 kapsula denne.

Akcia 15

GS Condro Diamant

Darujte zdravie v úžasnej vianočnej ponuke. Mimoriadna sila glukozamín sulfátu v dennej dávke. Navyše so súťažou o luxusné ceny v hodnote 19 000 €. 15 € na kúpeľné pobyty vyhráva každý!

Akcia 16

Bepanthen® Care Masť 100g + látková plienka ZADARMO

• Pomáha chrániť detský zadoček pred vznikom zaparenín • Na každodennú starostlivosť • Stará sa aj o prsné bradavky namáhané dojčením i o suchú pokožku celej rodiny

Akcia 17

Cemio Metric 308 Smart Bezkontaktný teplomer

Vysoká rýchlosť merania teploty do 1 sekundy. Najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob merania teploty. Podsvietený LCD displej zaistí ľahkú čitateľnosť nameranej hodnoty aj počas nočného spánku vášho dieťaťa.

Akcia 18

LACTOSEVEN 20 tbl

Laktobacily s obsahom 7 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia, inulínovej vlákniny a vitamínu D na imunitu. Ideálny na užívanie pri oslabení imunity, počas antibiotickej liečby a pri poruchách trávenia.

Akcia 19

Magnex 375 mg + B6 250 tbl

250 tbl Tablety s obsahom 375 mg horčíka a vitamínu B6. Stačí 1 tableta denne. 250 tbl. za cenu 180 tbl. 70 tabliet zdarma! Neobsahuje cukor, laktózu, lepok ani kvasnice. Pre správnu funkciu nervov a svalov.

Späť na začiatok stránky